İtalyan basınında gündem Icardi! Olay sözler: İdeal bir çözüm

Galatasaray’da son iki sezondur şampiyonlukta büyük bir pay sahibi olan Mauro Icardi ile ilgili ortaya çarpıcı bir iddia atıldı. Dün akşam çıkan haber, gündeme adeta bomba gibi düştü.

İtalyan gazeteci Gianluca Di Marzio, gündemi sarsacak olay bir iddia ileri sürdü. Di Marzio, Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur’un görevinden ayrılacak olması sebebiyle Mauro Icardi’nin ayrılığının oldukça güçlü bir ihtimal haline geldiğini iddia etti.

İTALYANLARDAN ICARDI İÇİN OLAY İFADELER

Bu gelişmelerin ardından İtalya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden La Gazetta dello Sport’ta dikkat çeken bir analiz yayınlandı. Alessandro Vocalelli imzalı, ‘Sevgili İtalyan takımları neden Icardi için para yatırmıyorsunuz? başlıklı makalede şu ifadelere yer verildi:

Hiç şüphe yok ki – ve bu sadece Mbappé’nin Real Madrid’e sansasyonel transferi ile ilgili değil – futbol piyasası forvet sorunu yaşıyor. İtalya’da bile… Evet, çünkü hepsi gol ve başarıyı garanti edebilecek üst düzey bir 9 numara arayışında. Giroud’dan ayrılmanın zorluğunu kabullenmek zorunda kalan Milan onun gibi bir golcü arıyor.

Osimhen’le ilgili kesin haberleri bekleyen ancak bu arada geçen yıl ki şampiyonluğun en büyük kahramanlarından birinin olası – hatta muhtemel – ayrılışı karşısında önlemler alan Napoli onu gibi bir golcü arıyor. Bir yıl kiralık oynadıktan sonra Lukaku’ya artık güvenememe riskini göz önünde bulunduran Roma onu gibi bir golcü istiyor. Lazio onun gibi bir forvet arıyor, çünkü Immobile ve Castellanos’un yerine geçecek bir ilk 11 oyuncusuna ihtiyaçları var.

‘İNTİKAM ARZUSU İÇİN İDEAL’

Kendisi 31 yaşında ve günümüz oyuncularının yaşı göz önünde bulundurulduğunda haklı olarak kendisini hala kariyerinin en iyi döneminde sayabilir. Kesinlikle takdir edilen bir fiziksel ve atletik bütünlüğe sahip. Türkiye’de etkileyici bir sıklıkta gol attı ve maç başına neredeyse bir gol ortalaması tutturdu. Kısacası Mauro Icardi, farklı motivasyonlarla çok yüksek profilli ve kesin performanslı bir santrfor arayan herkes için ideal bir çözüm.

Milan’ın diğer yarısına karşı intikam arzusunu da kullanabilecek AC Milan için ideal olacaktır. Kısacası, kimsenin onun peşinden gitmemesi ve onu İtalya’ya dönmeye ikna etmemesi neredeyse şaşırtıcı. Motivasyonundan ve pek çok oyuncunun Avrupa Şampiyonası ya da Copa America ile meşgul olacağı bir yazın ardından dinlenmiş ve zinde olma ihtimalinden faydalanmak… Milli takımlardan uzak kaldı ve bu yüzden Ağustos ayında işini yapabilmek, daha doğrusu yapmaya devam edebilmek için ideal durumda olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir