Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dünya İslam Bilginleri İstişare Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapıyor.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Filistinli anneler bugünü çocuklarının kefenine sarılarak geçiriyor. Filistinli, Suriyeli, Türkistanlı annelere selamlarımızı yolluyoruz.

Dünya İslam Bilginleri İstişare Toplantısı’nın başarılı geçmesini tüm Müslümanlar ve dünya için hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Gazze’de en vahşi katliamlardan biri yaşanıyor. İsrail masum kanı dökmeye devam ediyor. Bugüne kadar 15 bin çocuk acımasızca katledildi. 2 milyon insan evinden ve yurdundan göçe zorlandı. Gazze 219 gündür örneğini Hitler Almanyası’nda gördüğümüz imha kampına dönüştü. Hastaneler, ibadethaneler, okullar, sivil yerleşim yerlerine bombalar yağdırıldı. Gazze’de yaşananları dünyaya duyurmaya çalışan 150 gazeteci öldürüldü. BM personeli ve insani yardım görevlileri kurşunların hedefi oldu. Kimse kusura bakmasın, insanı insanlığından utandıracak ne kadar işkence canilik varsa 219 gün içinde Gazze ve Filistin topraklarında işlenmiştir. Bunlar gizli saklı yapılmamış dünyaya canlı yayınlarla izlettirilmiştir.

BATI’YA GAZZE TEPKİSİ

Bize uluslararası hukuktan dem vuranlar Gazze için tek kelime edemedi. Filistin’e destek gösterilerine bile tahammül gösterilmiyor.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir